Ympäristödiplomiseurakunnat

Kalajoen rovastikunnassa Kirkon ympäristödiplomi on seuraavissa seurakunnissa:

Haapajärvi (2016)
Kalajoki (2017)
Nivala (2016)
Oulainen (2012-->U)
Sievi (2015)
Ylivieska (2015)
 


Puolet kirkkohallituksen myöntämistä ympäristödiplomeista on myönnetty Oulun hiippakunnan seurakunnille. Linkki hiippakunnan ympäristötyön sivuille, jossa mm. kartta ympäristödiplomiseurakunnista.
 

Kalajoen rovastikunnan seurakuntien ympäristöasioista vastaavat henkilöt
Seurakunta Yhteyshenkilö Virka/tehtävänimike Sähköposti Puhelin  
Kalajoen rovastikunta Hannu Jussi-Pekka Johtava seurakuntamestari hannu.jussi-pekka(a)evl.fi 044-7118650  
Alavieska          
Haapajärvi Hannu Järvenpää Metsuri/kiinteistötyöntekijä hannu.jarvenpaa(a)evl.fi 044-7698229
Haapavesi Sirpa Salo Talouspäällikkö sirpa.a.salo(a)evl.fi 044-7275515
Kalajoki Tuija Jokiaho Vt. hallinto- ja taloussihteeri tuija.jokiaho(a)evl.fi 044-7229033
Kärsämäki Timo Littow
Mirja Koivusalo
Seurakuntamestari
Talouspäällikkö
timo.littow(a)evl.fi
mirja.koivusalo(a)evl.fi

040-5783085
045-3488144

 
Nivala Annikki Klemola Talouspäällikkö annikki.klemola(a)evl.fi 0400-595689
Oulainen Reijo Saukko Seurakuntamestari reijo.saukko(a)evl.fi 044-5797440
Pyhäjoki Jukka Malinen Kirkkoherra jukka.malinen(a)evl.fi 040-5050016  
Reisjärvi Leena Honkaperä Taloustoimisto leena.honkapera(a)evl.fi 0400-151067  
Sievi Piia Kallio Lähestyssihteeri piia.kallio(a)evl.fi 044-7325309
Ylivieska Hannu Jussi-Pekka Johtava seurakuntamestari hannu.jussi-pekka(a)evl.fi 044-7118650

 

 

Yhteystiedot

Yhdyshenkilö:
johtava seurakuntamestari
Hannu Jussi-Pekka,
Ylivieskan seurakunta,
p. 044-7118650,
etunimi.suku-nimi@evl.fi

Linkit

Ympäristötyö (sakasti.evl.fi)
Kirkon ympäristödiplomi Facebookissa